Balustrady nierdzewne do samodzielnego montażu to kusząca alternatywa dla balustrad montowanych przez producenta. Zdarza się, że balustrady, które montujemy sami na pierwszy rzut oka wydają się tańszym lub porównywalnym cenowo rozwiązaniem.

Niestety, często chęć zaoszczędzenia niewielkiej kwoty lub podejście do sprawy typu: “ja tego nie zrobię!?” prowadzi nas prosto w pułapkę.
Mimo naszych szczerych chęci balustrada z elementów gotowych nigdy nie będzie prezentowała się tak jak balustrada zrobiona na zamówienie i zamontowana przez specjalistę. Elementy nie odzwierciedlą piękna łączeń i ciągłości powierzchni na schodach i tarasach, często zostawiając nas z ostrymi końcówkami zamiast łączeń.

Płacimy duże pieniądze, za produkt, który często ma niską jakość, a jego przeznaczenie nie odpowiada naszym potrzebom. Chyba nikt nie chce ryzykować montowania balustrady z podejrzanymi łączeniami na balkonie lub tarasie, na którym będą bawić się dzieci.

Kolejną pułapką, w która wpadamy to rzekoma łatwość montażu. Nic bardziej mylnego. Samodzielny montaż wpędza nasz często w dodatkowe koszty. Dostawca elementów nie wysyła nam przecież wiertarki udarowej z przeznaczonymi do wiercenia w płytkach diamentowymi wiertłami. Musimy je kupić, a takie wiertło to koszt rzędu 100zł za sztukę.

W przypadku, kiedy jeden z elementów łączeniowych się zepsuje przy montażu, musimy zamawiać dodatkowy, a wtedy dostawcy elementów już przestają być szybcy i tani w obsłudze.
Jeżeli jakiś element się zarysuje, to niestety nie będziemy mieli na miejscu specjalistycznego sprzętu do zapolerowania rysy. Takie rysy zdarzają się często przy montażu, ale nie usłyszymy tego od dostawców elementów.

Interesującym trendem jest to, że dostawcy elementów to często dystrybutorzy niemieckich produktów z Polski Zachodniej. Silna presja marketingowa na rynku polskim tych firm jest spowodowana faktem, że w Niemczech z takich produktów już dawno zrezygnowano.

Pozytywnym zjawiskiem jest to, że w Polsce południowo-wschodniej klienci znacznie częściej wybierają balustrady i poręcze nierdzewne na zamówienie od lokalnych producentów.

Call Now Button